Město Nymburk

Okolí Nymburka nabízí řadu možností pro vyznavače pěší turistiky, cyklistiky, vodních sportů i třeba vyjížděk na koni. Personál na recepci penzionu s nepřetržitým provozem rád hostům poradí, kam se vydat – možná oceníte jako dobrý nápad soukromý vyhlídkový let nad historickým Nymburkem se startem z blízkého sportovního letiště.

K oblíbeným výletním cílům v dosahu několika kilometrů patří známé lázeňské město Poděbrady, zámek Loučeň s mnoha turistickými atrakcemi, jediná středočeská zoologická zahrada ve Chlebích, lesní městečko Kersko proslavené spisovatelem Bohumilem Hrabalem, originální polabská rozhledna Romanka v Hrubém Jeseníku, barokní zámecká zahrada v Lysé nad Labem, areál firmy Botanicus v Ostré a další.

Okres Nymburk (a ubytování okres Nymburk) se nachází se přibližně 50 km východně od Prahy a 25 km severně od Kolína a rozkládá se na obou březích malebné řeky Labe, v úrodné části středního Polabí. Polabí a celé nymbursko, včetně měst Nymburk a Poděbrady, je turisticky velice zajímavá a navštěvovaná lokalita. O ubytování v lokalitě Nymburska je veliký zájem – neváhejte a rezervujte si ubytování v okrese Nymburk. O turistických cílech, památkách a atraktivitě města se můžete dozvědět na našich stránkách s množstvím odkazů a materiálů ke stážení.

Okres Nymburk se může jen namátkou pyšnit těmito turistickými cíli: vlastivědné muzeum a jeho expozice Bohumila Hrabala, nymburské zálabí a rozsáhlý anglický park Ostrov nabízejí pro milovníky přírody procházky kolem malebných břehů Labe a nymburských hradeb, Gotický chrám sv. Jiljí a v neposlední řadě možnost cestování na kole, autem, vlakem a autobusem do širokého okolí – Kersko, Sadská, Poděbrady, Ostrá atd.

Sphere
Jsme partnerem věrnostního programu Sphere a po předložení karty s logem Sphere Vám poskytneme slevu.